Talli tüdrukud

Amigurumi mänguasjad

Kõige algus

Amigurumi mänguasjad ilmusid meie maailma aastal 2010. Üks esimesi katsetusi oli pisike hiir. Mustri autor oli Happy amigurumi, kes on jäänud  üheks lemmikuks läbi aastate. Kindlasti tasub heita pilk tema loodud mustritele. Need on ju saadaval ka eesti keeles. Alates sellest ajast on valminud palju erinevaid tegelasi. Nii traditsioonilisi jäneseid, kasse, karusid kui ka erilisi ükssarvikuid, nõidu, kolle ja palju muud. Mustreid valides jäävad silma just natuke kiiksuga erilised tegelased – kes oleks kunagi arvanud, et kuskil on kala, kes unistab haiks olemisest või on olemas ükssarviku jäätis. 

Miks?

Amigurumide maailm ja valmimise protsess on erilisest erilisem. Esiteks ei ole võimalik neid luua halvas tujus olles. Nii lähebki igasse mängulooma ainult kõige parem ja mõnusam energia. Teiseks naudime hetke, kus mänguloom korraga elama hakkab. Selle hetkeni on erinevad mitte midagi ütlevad detailid ja siis korraga avastad, et väike tegelane vaatab sulle otsa ja hakkas elama. Lisaks on iga uue mustri järgi tegelase loomine nii põnev ja väljakutse. Kas tuleb välja nii nagu disainer mõtles või milline on meie versioon?

Päritolu

Amigurumi mõiste on pärit tegelikult Jaapanist ja tähendab heegeldatud või kootud pisikest täidetud (täis topitud) mänguasja. Amigurumi mänguasjad on tänapäeval levinud üle maailma ja kuigi ka kootud mänguasjad loetakse amigurumideks on siiski valdavalt tegemist heegeldatud mänguloomadega. Meie amigurumi mänguasjad on reeglina ainult heegeldatud ja mustrid pärinevad paljudelt erinevatelt amigurumi disaineritelt üle maailma. Mänguasjadel kasutame turvasilmi ja kõige väiksematele kaisutajatele on mõeldes on meil ka tikitud silmadega kaisukad. Reeglina traati või muid abivahendeid me ei kasuta. Mänguloomad on täidetud padjasisuga ja tänu sellele on võimalik loomi edukalt peale intensiivset kasutust pesta ka pesumasinas. Valmistamisel kasutame valdavalt puuvillast, meriinovillast või villast lõnga. 

Kohe olemas olevaid tegelasi koos hindadega leiad hetkel kõige kiiremini facebookist

Siin on näha valik viimastel aastatel valminud amigurumi mänguasjadest. Galerii on täiendamisel! Juhul, kui midagi silma jääb ka varasematest tegemistest – kirjuta meile ja kindlasti jõuame kokkuleppele. Tihtipeale kipuvad olema meie tegelased ainueksemplarid ja teeme uuesti ainult tellimusel.

Scroll to Top